Hakkımızda | Misyonumuz

Başkalarının yolunda yürüyenler ayak izi bırakamazlar!

Hacker Adana, 2012 yılında Redkit kodadlı, Adanalı bir bilgisayar mühendisi tarafından başlatılan projedir.

Projenin 2012-2017 misyonu, son kullanıcıya yardım ve destekte bulunmak, ar-ge çalışmaları yapmak, açık kaynak projelerin gelişiminde etkin rol oynamak ve internet kullanıcılarını PRISM, XKeyscore ve Tempora gibi küresel veri izleme programlarına karşı örgütlemek iken, RedKit liderliğinde bu amaçlara tamamıyla ulaşılamamıştır. 2017 yılında, Redkit’in proje liderliğini bırakmasıyla birlikte yeni bir oluşuma gidilmiştir. Şu an proje, Joe kodadlı internet aktivisti tarafından sürdürülmektedir.

Hacker Adana olarak yeni misyonumuz;
Sansüre karşı mücadele etmek ve internet kullanıcılarına bu konuda yardım ve destekte bulunmak, açık kaynak projeler geliştirmek ve etkin bir şekilde desteklemek, Türkçeleştirme(yerelleştirme) çalışmaları yapmak, küresel veri izleme programlarına karşı kullanıcıları bilinçlendirmek, internet güvenliği ve gizliliği hakkında bilgi vermek ve bu bilgileri internet kullanıcılarına ulaştırmaktır.

2017 yılından önce yapılmış hiç bir açıklamayı, hiç bir paylaşımı veya fikir beyanını kabul etmiyoruz. Hacker Adana projesi, yeni bir lider ve yeni kadrosuyla yoluna devam etmektedir.

Hacker Adana, gönüllüler tarafından yürütülen bir projedir. Hiçbir kâr amacı gütmez.

Yaptığımız herşeyi, halkımız için yapıyoruz. Bilginin özgür, internet mahremiyetinin bir hak olduğunu söylüyoruz.

Sende bizimle aynı fikirdeysen, bize katıl!
Misyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı ol!